Krajiny V4 v Prahe o podpore pre Východné partnerstvo

4.máj

Krajiny V4 v Prahe o podpore pre Východné partnerstvo

Praha (4. mája) – Krajiny Vyšehradskej štvorky pozorne sledujú vývoj vo východnom susedstve a naďalej sú pripravené podporovať tamojších partnerov v ich reformných procesoch a prehlbovaní spolupráce s Európskou úniou. Na rokovaní v Prahe to konštatovali ministri zahraničných vecí Českej republiky, Maďarska, Poľska a Slovenska, ktorí sa zišli pred stredajšou ministerskou schôdzkou V4 s krajinami Východného partnerstva. Slovensko zastupoval minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák. Na stretnutí zdôraznil, že tak pre V4, ako aj pre celú EÚ je dôležité, aby štáty Východného partnerstva boli stabilné a pokračovali v modernizácii svojich politických a ekonomických systémov. V tomto môžu počítať s podporou Slovenska i celej V4, najmä pri odovzdávaní skúseností z vlastných transformačných procesov, ale aj pri ich približovaní k EÚ.

Nová veľvyslankyňa Albánska u ministra M. Lajčáka

2.máj

Nová veľvyslankyňa Albánska u ministra M. Lajčáka

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Miroslav Lajčák prijal dnes v Bratislave novú veľvyslankyňu Albánska Enkeledu Mërkuriovú, ktorá mu odovzdala kópie svojich poverovacích listín. V nástupnom rozhovore sa venovali slovensko-albánskym vzťahom, európskej integrácii Albánska, predsedníctvu SR v Rade EÚ a regionálnej spolupráci na západnom Balkáne. Minister M. Lajčák vyzdvihol priateľské bilaterálne vzťahy oboch krajín a pripomenul, že Albánsko je v súčasnosti v rámci západobalkánskeho regiónu medzi prioritnou trojicou krajín, ktorým SR pomáha svojimi transformačnými skúsenosťami. Zopakoval tiež podporu Slovenska integračným ambíciám Albánska, pričom jednou z hlavných oblastí, ktorým sa chce SR venovať počas nastávajúceho predsedníctva v Rade EÚ, bude aj politika rozširovania.

M. Lajčák s blízkovýchodným vyslancom francúzskeho MZV

2.máj

M. Lajčák s blízkovýchodným vyslancom francúzskeho MZV

Bratislava (2. mája) - Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák prijal dnes v Bratislave osobitného vyslanca ministra zahraničných vecí Francúzska pre Blízkovýchodný mierový proces Pierra Vimonta. Spoločne rokovali o francúzskej iniciatíve na znovunaštartovanie izraelsko-palestínskych mierových rozhovorov. Minister M. Lajčák konštatoval, že Slovensko podporuje každú zmysluplnú iniciatívu, ktorá prispeje k vyriešeniu problémov medzi Izraelčanmi a Palestínčanmi a v tomto kontexte SR víta aj francúzske úsilie dodať stagnujúcemu mierovému procesu novú dynamiku.

S Chorvátskom máme bezproblémové vzťahy

29.apríl

S Chorvátskom máme bezproblémové vzťahy

Európska perspektíva západného Balkánu, slovenské predsedníctvo v Rade Európskej únie ale aj bilaterálne vzťahy, vrátane krajanov či letnej turistickej sezóny patrili medzi témy rokovaní ministra zahraničných vecí a európskych záležitosti SR Miroslava Lajčáka s chorvátskym rezortným partnerom Mirom Kovačom."Chorvátsko je krajinou, s ktorou máme historicky bezproblémové vzťahy, náš potenciál však nie je naplno využitý, najmä v ekonomickej oblasti," povedal M. Lajčák s tým, že počas rokovaní obaja partneri posúdili možnosti užšej kooperácie najmä v oblasti energetiky.

Minister M. Lajčák predstavil novú značku Slovensko

28.apríl

Minister M. Lajčák predstavil novú značku Slovensko

Bratislava (28. apríla) - Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák predstavil dnes v Bratislave nový branding Slovenska - „značku Slovensko“, ktorou sa zjednocuje prezentácia krajiny v zahraničí. Návrh z dielne agentúry Creative Department pracuje s grafickým stvárnením sloganu „GOOD IDEA - SLOVAKIA“. „Ide o výsledok niekoľkoročného procesu, aký nemá v slovenskej histórii obdobu,“ konštatoval minister M. Lajčák. „To, čo prezentujeme dnes, je podložené na seba nadväzujúcimi domácimi i zahraničnými analýzami, odbornými štúdiami a tiež širokou verejnou diskusiou a prieskumom verejnej mienky. Nová značka odráža to, čo si občania želajú, aby sa s krajinou spájalo a čo ju charakterizuje: rôznorodosť, vynachádzavosť, vitalita a autentickosť ,“ zdôraznil.

Príprava slovenského predsedníctva v rade EÚ

Príležitosť pre sponzorov

Logo slovenského presdsedníctva v Rade EÚ 2016

Logo slovenského presdsedníctva v Rade EÚ 2016

Očakávané udalosti

Registrácia do zahraničia

OZNAMY PRED CESTOU

V NÚDZI (24 hodín, 7 dní)

telefón+421 2 5978 5978